Becslések szerint 2050-re körülbelül 6,3 milliárd ember fog városokban élni. A városi területek népességnövekedési tendenciája és az éghajlatváltozás hatásai miatt egyre nagyobb szükség van az életminőség javítására és a városok természetessé tételére, valamint az erőforrások optimalizálására.

A megoldás előnyei

Az életminőség javítása

Határozottan elkötelezettek vagyunk az intelligens rendszerek városon belüli integrációjának előmozdítása mellett, mivel ezek javítják a polgárok életminőségét és a várost alkotó elemek ismeretét, optimalizálják az erőforrások felhasználását és csökkentik az adminisztratív költségeket. A technológia a városvezetők és a polgárok szolgálatában áll, és mi már az okos városok új hullámában vagyunk.

A városok honosítása

Ez egy újabb mérföldkő, amelyet a közigazgatás az elmúlt években a város ökoszisztémájára és az emberek életminőségére gyakorolt előnyei miatt vezetett be. A zöld infrastruktúra beépítése a várostervezésbe minden új fejlesztési projekt feltétele, és jelentős javulást jelent a kemény épített felületek által elzárt urbanizált terekben, az ökológiai jólét oázisainak létrehozásával. De a zöld vonzza a turizmust is, növeli a város értékét, hozzájárul a kulturális és társadalmi értékekhez, valamint a gazdasági jóléthez.

Az erőforrások optimalizálása

A városi ökoszisztéma fenntarthatósága az erőforrás-fogyasztás csökkentésén és a hulladék minimalizálásán alapul, a körkörös városi gazdaság felé haladva, ami az úgynevezett zöld vagy fenntartható városokhoz vezet. Minél kevesebb erőforrást (víz, energia) használunk fel, minél kevesebb hulladékot termelünk, és minél nagyobb társadalmi és gazdasági egyenlőséget érünk el, annál fenntarthatóbbak lesznek városaink.

Előnyök a társadalom számára

Bátorítjuk:

  • A városok fenntarthatóbbá válása a kevesebb erőforrást felhasználó, kevesebb hulladékot termelő vagy azt újrahasznosító fenntartható tájépítészet révén.
  • A zöld infrastruktúra integrálása a városok várostervezésének javítása érdekében. A zöld területek enyhítik az éghajlatváltozást, mivel képesek a szén tárolására és megkötésére, ezáltal csökkentve a légköri CO2-t, a globális felmelegedés előidézőjét. A parkosított területek másik fontos képessége, hogy képesek szabályozni a hőmérsékletet, vagy csökkenteni a hőszigethatást, ami a közeli épületek energiamegtakarítását eredményezi.
  • Az öntözővíz hatékony felhasználása. A kert- és kertépítés jövője a víz hatékony felhasználásától és a rendszerbe való fenntartható integrációjától függ.
  • A jövő kertészete. A jövő épületei a kertépítés elválaszthatatlan részét képezik. Az épületek fenntarthatóbbá tételének célja a zöld gazdálkodási megoldások, például a nagy hatékonyságú öntözőrendszerek integrálása. E megoldások alkalmazása lehetővé teszi a magas hatékonysági szabványok elérését, amelyek hozzájárulnak a BREEAM, LEED stb. tanúsítványok eléréséhez.

AZUD megoldások

Innovatív megoldásokat kínálunk a városi zöldterületek fenntarthatóságának javítására felszín alatti csepegtető öntözőrendszerek révén, amelyek:

  • A vízfogyasztás több mint 50%-kal történő csökkentése.
  • Erősebb gyökerek kialakítása.
  • Javítja a növények egyenletességét.
  • Csökkentse a vízfelhalmozódást, a beszivárgást és a lefolyási veszteségeket.
  • A talaj sótartalmának hatásainak minimalizálása.
  • Csökkentse a növények közötti gyomnövekedést.
  • Csökkentse a karbantartási költségeket.
  • A vadon élő állatok és vandalizmus okozta károk megelőzése.
  • A kert esztétikájának javítása.
  • Vegyszerek nélkül akadályozza meg a gyökerek behatolását.

Kapcsolat

Please activate your license to enable all features and receive new updates.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram