Tekintettel a vízkészletek rendelkezésre állásának jelenlegi bizonytalanságára és a mezőgazdaság magas vízfogyasztására, kétségtelenül szükség van a víz visszanyerésére a mezőgazdaságban történő újrafelhasználás céljából, ami az újrafelhasználást az egyik legjobb stratégiává teszi az éghajlatváltozás hatásaihoz való alkalmazkodás terén való előrelépés szempontjából.

A szennyvíz az egyetlen idővel rendelkezésre álló vízforrás, mivel a lakossági lakosság, valamint az ipari átalakítási folyamatok napi szinten nagy mennyiségű vizet fogyasztanak, és jelentős mennyiségű vizet termelnek.

A visszanyert vízzel történő öntözés előnyei

  • Ez egy új vízellátási forrás, további vízkészletek forrása, amely jobb minőségű vizet biztosít igényesebb alkalmazásokhoz.
  • A szennyező anyagok természetes vízfolyásokba történő bejutásának csökkentése, különösen akkor, ha az újrafelhasználás mezőgazdasági öntözés, kertészet vagy erdőgazdálkodás révén történik.
  • A vízben lévő tápanyagok felhasználása, különösen, ha a visszanyert vizet mezőgazdasági öntözésre és kertészkedésre használják, trágyát biztosítva a növények számára, ami csökkentheti a felhasznált műtrágyák mennyiségét.
  • Nagyobb garancia (megbízhatóság és rendszeresség) az ellátásra. A visszanyert víz áramlása nagyobb garanciát jelent, mint a természetes vízforrásoké, különösen a félszáraz területeken, mivel a visszanyert víz áramlása általában sokkal jobban szabályozható, mint a legtöbb természetes vízfolyásé.
  • Ez olyan ellátást garantál, amely nincs kitéve olyan éghajlati ingadozásoknak, mint például az özönvízszerű esőzések, amelyek megváltoztatnák más vízforrások minőségét.
  • Agronómiai szempontból a visszanyert vízzel öntözött talajok magasabb szervesanyag-tartalommal

Felbontási technikák és előnyök

2020 májusában új európai jogszabályt hagytak jóvá, amely szabályozza a visszanyert víz mezőgazdasági öntözésre történő újrafelhasználását, mint az éghajlatváltozás következményeihez való alkalmazkodást szolgáló mechanizmust. Bár a visszanyert szennyvíznek meg kell felelnie az egyes növénytípusokra meghatározott minőségi és fertőtlenítési előírásoknak, öntözésre való felhasználása speciális ismereteket és technológiákat igényel.

Az AZUD innovatív megoldások széles skáláját kutatja és fejleszti a vízfogyasztás környezeti hatásainak javítása érdekében. Az újrafelhasználás a legjobb módja annak, hogy a víz körkörös felhasználása felé haladjunk, és biztosítsuk a hozzáférést ehhez a létfontosságú erőforráshoz.

A felszíni csepegtető öntözés (SDI) használata ajánlott, mivel számos előnnyel jár a visszanyert vízzel szemben. A legfontosabb, hogy a víz, mivel a föld alá adagolva van, nem érintkezik közvetlenül a terményekkel és az emberekkel, így ez az az öntözőrendszer, amely a legnagyobb egészségügyi garanciát nyújtja a fogyasztók számára.

AZUD megoldások

Az AZUD-nál a legújabb technológiák alkalmazásával alkalmazzuk tudásunkat a víz visszanyerésére. Innovatív megoldások széles skáláját kutatjuk és fejlesztjük ki a vízfogyasztás környezeti hatásainak javítása érdekében. Az újrafelhasználás a legjobb módja annak, hogy a víz körkörös felhasználása felé haladjunk, és biztosítsuk a hozzáférést ehhez a létfontosságú erőforráshoz.

A felszín alatti csepegtető öntözés használata ajánlott, mivel a visszanyert víz felhasználásával számos előnnyel jár. A legfontosabb, hogy a víz, mivel a föld alá adagolva van, nem érintkezik közvetlenül a terménnyel és az emberekkel, így ez az az öntözőrendszer, amely a legnagyobb egészségügyi garanciát nyújtja a fogyasztók számára.

A helyi öntözés alkalmazásának nehézsége a vízben lévő szilárd anyagok eltömődési potenciáljából és elszaporodási képességéből adódik, ami a szűrőrendszereket, valamint a berendezések speciális tervezését és kezelését, illetve karbantartását alapvető fontosságúvá teszi.

Ez a kiterjedt tapasztalat lehetővé tette számunkra például, hogy innovatív, víz és nyomás alatt lévő levegő keverékét használó öntisztító rendszerrel rendelkező tárcsás szűrőberendezést fejlesszünk ki, amelyet kifejezetten a magas szerves szennyezőanyag-terhelésű vizek számára terveztek. Ez a rendszer sokkal szigorúbb tisztítást eredményez, hogy a szűrőközegből mindenféle szennyeződést eltávolítson, így a tisztítóvíz-fogyasztás akár 80%-kal is csökkenhet.

Az öntözőhálózat helyes hidraulikai kialakítása garantálja a vízellátás térbeli egyenletességét, de a csepegtető berendezés minősége és dugulásgátló kialakítása garantálja az időbeli egyenletességet, azaz azt, hogy az öntözés homogenitása a rendszer teljes élettartama alatt fennmaradjon. Az innovatív AZUD csepegtetők a DS TECHNOLOGY labirintust tartalmazzák, amelynek kialakítása segít megelőzni a részecskék leülepedését, és egyúttal kedvez az öntisztító hatásnak.

Kapcsolat

Please activate your license to enable all features and receive new updates.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram